علم و دانش

پیشقدمی آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی استان قم در آموزش سواد منابع طبیعی و حفظ آن

قم گویا - آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی در قالب کارگاه آموزشی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با فرهنگ و اصول احیا، حفظ، بهره‌برداری و توسعه و ترویج منابع طبیعی آشنا شدند تا بتوانند سوادآموزان قمی را نیز درکسوت همیار طبیعت بیارایند.

لطفاً با امتیاز خود ما را حمایت کنید ...

کارگاه آموزشی ویژه آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی با موضوع معرفی طرح همیاران طبیعت و نقش آن‌ها در مدیریت پایدار منابع طبیعی در سالن جلسات طبیعت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم برگزار شد.

 

در این نشست محمد شعاعی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، با تاکید بر اینکه امنیت زیستی مهم‌تر از امنیت غذایی است اظهار کرد: آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی به عنوان پایه‌های فرهنگی استان می‌توانند نقش کلیدی و مهمی را در انتقال فرهنگ منابع طبیعی به سوادآموزان و خانواده خود داشته باشند.

 

قاسمی‌نیا معاون سوادآموزی اداره‌ کل آموزش و پرورش استان قم هدف از برگزاری این کارگاه‌ها را در راستای عملیاتی نمودن مفاد تفاهم نامه مشترک با اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان بیان کردو گفت :هدف از برگزاری این کارگاه کمک به حفظ، احیا، بهره‌برداری و توسعه و ترویج منابع طبیعی است و از آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی به عنوان مروجان و محافظان منابع طبیعی درخواست کرد که فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی و احساس مسئولیت در قبال انفال ونعمت های خدادی را در میان سوادآموزان وخانواده آنان ترویج داده و آن‌ها را نیزدر کسوت همیار طبیعت تشویق و راهنمایی نمایند.

 

حمیدرضا زمانی رئیس اداره آموزش، ترویج و مشارکت‌های مردمی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم نیز به صورت کاربردی در خصوص اهمیت و ظرفیت‌های منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم به ایراد سخن پرداخت و گفت: ۷۵ درصد از مراتع دارای کارکرد زیستی هستند و امنیت زیستی ما به صورت مستقیم به مراتع بر می‌گردد.

 

وی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی به عنوان همیاران طبیعت و مروج افتخاری درخواست کرد تا اصول و قوانین لازم برای احیا، حفظ، بهره‌برداری و توسعه منابع طبیعی را در میان سوادآموزان نشر دهند.

 

در پایان این کارگاه از یکی از کارشناسان فعال سوادآموزی استان دراین حوزه به‌عنوان همیار طبیعت نمونه تقدیروتشکر به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا