×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

فوری:

امروز : پنج شنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Thursday, 7 December , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 1 خبر

سید ابراهیم سامعقم گویا – معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: بیش از ۶۰ کیلومتر خطوط انتقال آب را در شهر قم اجرا شده است و در منابع آب اقدامات خوبی در حوزه پساب انجام و پروژه ۳۰ لیتر در ثانیه افتتاح و به بهره‌برداری رسید و پروژه ۲۰۰ لیتر در ثانیه نیز در سال ۹۹ عملیاتی می‌شود که پروژه‌ای با ۱۵ میلیارد تومان هزینه شامل خط لوله و تجهیزات است.
سید امیر سامع با اشاره به اقدامات انجام‌شده در حوزه فضای سبز در شهر قم، اظهار داشت: در سال ۹۸ در بحث فضای سبز موفق شدیم با همت مدیریت شهری، مجموعه شهرداری و مشارکت مردم شهر قم، اقدامات خوبی را به ثمر برسانیم و در حوزه سرانه‌های فضای سبز خوشبختانه این مساحت به عدد ۲۵ میلیون مترمربع رسیده و سرانه فضای سبز در قم از ۲۰ مترمربع برای هر نفر فراتر رفت.
معاون خدمات شهری شهرداری قم تصریح کرد: سرانه فضای شهر قم از ۱۸ میلیون مترمربع به ۲۵ میلیون مترمربع رسیده که از سال ۹۴ تا ۹۸ به‌اندازه نصف فضای سبز موجود در این ۴ سال به‌دست‌آمده است و توسعه خوبی در این حوزه شکل گرفت.
سامع با بیان اینکه یکی از راهبردهای مهم، حفظ و احیای باغات شهر و رسیدن به کاربری‌های فضای سبز در طرح تفضیلی و توسعه پارک‌های محلی و پارک‌های شهری است، افزود: توسعه پارک‌های فراشهری و ایجاد پارک‌های جنگلی و نگهداری از ظرفیت‌های موجود و کیفی‌سازی آن‌ها در دستور کار شهرداری قرار دارد.
وی عنوان کرد: در این مدت۱۵۰ هزار مترمربع بوستان شهری ایجاد و به بهره‌برداری رسیده است و به همین میزان پروژه در حال احداث داریم که در سال جاری و سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد، همچنین در ۸ منطقه شهری احداث بوستان جدید انجام شد که مساحت ۵، ۱۰، ۲۰ و ۳۰ هزار مترمربع مساحت این بوستان‌ها بوده است.
معاون خدمات شهری شهرداری قم اضافه کرد: ۲۲ پروژه بوستان در سطح شهر داشتیم و در حوزه جنگلی موفق شدیم بیش از ۱۱۰ هکتار فضای سبز جنگلی ایجاد کنیم که در همه مناطق به غیر از منطقه ۷ که امکان توسعه چنین فضای سبزی را ندارد به توسعه و احداث فضای سبز جنگلی پرداختیم.
سامع با بیان اینکه توسعه شبکه آبیاری در بیش از ۱۰۰ هکتار یعنی یک‌میلیون مترمربع فضای سبز با روش‌های نوین و جدید آبیاری صورت پذیرفته است، گفت: در این سیستم تجهیزات فراهم شد و تحت پوشش آبیاری تحت‌فشار قرار گرفت.
وی بیان کرد: بیش از ۶۰ کیلومتر خطوط انتقال آب را در شهر قم اجرا کردیم و در منابع آب اقدامات خوبی در حوزه پساب انجام و پروژه ۳۰ لیتر در ثانیه افتتاح و به بهره‌برداری رسید و پروژه ۲۰۰ لیتر در ثانیه نیز در سال ۹۹ عملیاتی می‌شود که پروژه‌ای با ۱۵ میلیارد تومان هزینه شامل خط لوله و تجهیزات است.
معاون خدمات شهری شهرداری قم اظهار داشت: با انجام این پروژه سالانه ۴ و نیم میلیون مترمکعب از پساب را برای آبیاری شهر قم و فضای سبز جنگلی و حاشیه شهر مورد استفاده قرار می‌دهیم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مسئول پایگاه خبری قم گویا منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


Verified by MonsterInsights