اخبار استان

بازدید اصحاب رسانه از اقدامات انجام گرفته در خطوط متروی قم

خبرنگاران و اصحاب رسانه دیروز با حضور در ایستگاه شهید مطهری مترو قم، از نزدیک با آخرین اقدامات عمرانی و تجهیز پروژه قطار شهری قم آشنا شدند. طی این بازدید مسئولان سازمان قطار شهری قم از پیشرفت ۹۵ درصدی ایستگاه شهید مطهری و ۸۶ درصدی شهدای قلعه کامکار و آماده‌سازی ۴ ایستگاه عبوری در فاز نخست خط یک متروی قم خبر دادند. به گفته مسئولان سازمان قطار شهری، فاز نخست خط یک مترو قم از چند ماه گذشته آماده انجام تست گرم و سرد است و تمام تجهیزات برای بهره‌برداری نهایی شده و هم‌اکنون تأمین قطار و ناوگان مشکل و معضل اساسی افتتاح این پروژه مهم شهری است. پروژه خط یک مترو قم به طول ۱۴.۸ کیلومتر از قلعه کامکار تا مسجد مقدس جمکران در ۱۴ ایستگاه در حال اجراست که در صورت تأمین قطار و واگن در کمتر از ۴ ماه شاهد بهره‌برداری و مسافرگیری از فاز نخست خط یک متروی قم در حدفاصل میدان کشاورز تا میدان مطهری خواهیم بود.

لطفاً با امتیاز خود ما را حمایت کنید ...

خبرنگاران و اصحاب رسانه دیروز با حضور در ایستگاه شهید مطهری مترو قم، از نزدیک با آخرین اقدامات عمرانی و تجهیز پروژه قطار شهری قم آشنا شدند.

طی این بازدید مسئولان سازمان قطار شهری قم از پیشرفت ۹۵ درصدی ایستگاه شهید مطهری و ۸۶ درصدی شهدای قلعه کامکار و آماده‌سازی ۴ ایستگاه عبوری در فاز نخست خط یک متروی قم خبر دادند.

به گفته مسئولان سازمان قطار شهری، فاز نخست خط یک مترو قم از چند ماه گذشته آماده انجام تست گرم و سرد است و تمام تجهیزات برای بهره‌برداری نهایی شده و هم‌اکنون تأمین قطار و ناوگان مشکل و معضل اساسی افتتاح این پروژه مهم شهری است.

پروژه خط یک مترو قم به طول ۱۴.۸ کیلومتر از قلعه کامکار تا مسجد مقدس جمکران در ۱۴ ایستگاه در حال اجراست که در صورت تأمین قطار و واگن در کمتر از ۴ ماه شاهد بهره‌برداری و مسافرگیری از فاز نخست خط یک متروی قم در حدفاصل میدان کشاورز تا میدان مطهری خواهیم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا